Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

,,Głos Pacjenta Onkologicznego''

 Już dostępny w naszej Bibliotece, zapraszamy !

GŁOS PACJENTA ONKOLOGICZNEGO to bezpłatne pismo (dwumiesięcznik), które powstało z myślą o stworzeniu forum wypowiedzi dla szerokiej rzeszy chorych na nowotwory. Pismo jest rozprowadzane w całej Polsce w najważniejszych ośrodkach onkologicznych oraz wśród organizacji pozarządowych zrzeszonych w PKOPO.

Wydawcą jest Polska Koalicja Organizacji Pacjentów Onkologicznych (PKOPO) w Warszawie. Obecny zespół redakcyjny to : Aleksandra Rudnicka (red. naczelna), Beata Ambroziewicz (zastępca red. naczelnego), Anna Domańska (sekretarz redakcji).

Misją Głosu Pacjenta Onkologicznego jest niesienie nadziei, pomocy i wiedzy, pokazywanie, że z rakiem można żyć, pracować, osiągać postawione sobie cele i odnosić sukcesy, że rak to nie wyrok i że RAZEM ŁATWIEJ. Celem PKOPO jest również to, aby Głos Pacjenta Onkologicznego był dla tych chorych – ale również dla tych, którzy nie są zrzeszeni – przystępnym i rzetelnym źródłem informacji o chorobach nowotworowych i metodach ich leczenia, ale przede wszystkim drogowskazem wskazującym jak poruszać się w zawiłych meandrach polskiej i europejskiej służby zdrowia – jej procedurach i systemie. Jednocześnie ważne jest dzielenie się swoimi indywidualnymi doświadczeniami, opowiadanie swoich historii, które są nie tylko psychicznym wsparciem, ale pokazują drogi, jakie pokonuje pacjent w drodze do zdrowia.

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych grupuje stowarzyszenia onkologiczne. Reprezentuje organizacje onkologiczne w kontaktach z instytucjami publicznymi. To wspólny głos ponad 100 tysięcy pacjentów onkologicznych w Polsce zrzeszonych w kilkudziesięciu organizacjach z terenu całego kraju. Misją Koalicji jest poprawa statystyk dotyczących przeżycia chorych z chorobami nowotworowymi w Polsce, dzięki wdrożeniu najwyższych standardów diagnostyki i terapii nowotworów. Jednym z jej zasadniczych celów jest wymiana doświadczeń i przykładów dobrych praktyk w celu wzmocnienia organizacji pacjentów onkologicznych na poziomie krajowym i europejskim.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny